Меблі з дерева

Як правильно вибрати матрац

    Правильно підібраний матрац - запорука вашого здоров'я. Тому вибір матраца це відповідальне рішення. Хороший матрац дозволяє добре відпочити і відчувати себе комфортно увесь день.

    Основою матраца є пружинний блок (є і безпружинні матраци). В пружинних блоках обов’язково має бути жорсткий шар – спанбонд або термовойлок, що оберігає м'які компоненти від зіткнення з пружинним блоком. Далі йдуть наповнювачі натуральні (натуральний латекс, кокосове волокно, морські водорості, кінський волос, шерсть, котон) і штучні (пінополіуретан, синтетичний латекс, «memory foam». Як натуральні так і синтетичні наповнювачі абсолютно нешкідливі для людського організму, хоча в кого є алергічні реакції тоді варто надати перевагу натуральним наповнювачам. Оббивні тканини зазвичай це жаккард, стрейч-жаккард або трикотаж. На даний момент для кращої вентиляції пропонують матраци з горизонтально вшитою 3D сіткою.

    За типом пружинного блоку матраци бувають:
1. На основі блоку залежних пружин - це класичний блок пов'язаних між собою пружин, які мають біконусну конструкцію, тобто виток спочатку поступово зменшується, а потім розширюється. Для того, щоб матрац прослужив гарантований термін у ньому має бути не менше 120 пружин на 1 кв. метр.

2. Матраци на блоках незалежних пружин складаються з індивідуальних пружин, поміщених в окремі мішечки із спанбонда. Кожен мішечок склеєний між собою, і пружини, не маючи жорсткої металевої зв'язки один з одним, мають можливість індивідуально реагувати на вагу.

3. Існують безпружинні поролонові або набагато дорожчі матраци з натурального латексу, з латексної кокосової койри і комбіновані матраци. Такі матраци зручні в транспортуванні, їх можна скрутити.
Кожен з цих типів може мати анатомічний ефект, тобто матрац повторює контури вашого тіла «Memory foam».

    При виборі матраца врахуйте, що чим більша ваша вага, тим більша кількість пружин в блоці має бути в матраці. А якщо на матраці зазначено, «більше 90 кг на 1 спальне місце», то легкій людині буде не надто комфортно. Якщо один партнер набагато важчий від іншого, то краще взяти жорсткий матрац, ще краще - матрац з пружинним блоком, що має поздовжні зони жорсткості. Легка людина не буде «скочуватися» у бік більш важкого. Розмір матраца слід вибирати з урахуванням вашого зростання - матрац повинен бути мінімум на 15 см довшим. Якщо ви підбираєте матрац під існуюче ліжко - обов'язково точно виміряйте внутрішні габарити ліжка. Взагалі готові ліжка зазвичай розраховані під стандартні розміри матраців. На сьогоднішній день виробники зроблять матрац по ваших розмірах. У середньому це коштує на 20 % більше від ціни найближчого стандартного розміру. Також компаніям під силу зробити круглий, овальний або інший матрац згідно вашої фантазії і грошей.

    Якщо є можливість обов'язково полежіть на матраці, перш ніж його купити. Так найлегше зрозуміти, підійде вам матрац чи ні. Середній термін служби матраца складає 5 років. Посилена модель до 10 років. Але якщо є можливість то краще замінити його років через п'ять - сім, тому що в процесі служби матрац піддається амортизації. Потрібно правильно доглядати за матрацом, перевертати його кожні два - три місяці, пилососити і протирати спеціальним миючим засобом для текстилю в разі потреби. Не дозволяйте дітям стрибати на матраці, не сидіть на одному і тому ж місці, щоб уникнути деформації.

    Пам`ятайте, яка б не була у вас гарна спальня, важливим елементом є матрац. Оскільки від нього залежить ваше здоров`я!!!
Який матрац кращий, пружинний чи безпружинний?
    Відповідно до загально прийнятої класифікації, всі матраци можна розділити на пружинні і безпружинні. У чому ж полягають конструктивні особливості кожного виду? І який матрац вибрати? Спробуємо розібратися.

    Пружинні матраци
    Почнемо з того , що розглянемо дві основні групи пружинних матраців , які суттєво відрізняються один від одного за своєю конструкцією.
1. Так склалося історично, що першими на світовий ринок вийшли матраци з залежним блоком пружин (пружинний блок безперервного плетіння, він же «Bonnel»). Це блок п'яти- або чотирьохвиткових пружин великого діаметра, жорстко скріплених між собою. Кількість пружин - 100-150 шт. на 1 кв. м. Матраци з таким пружинним блоком - економічні і здатні витримати досить велике навантаження. Однак пружини реагують на вагу людини у зв'язці з сусідніми, тому ортопедичні властивості таких матраців зводяться до нуля. Поступово матраци з пружинним блоком безперервного плетіння відходять у минуле, тому що занадто очевидно програють сучасним виробам з незалежним пружинним блоком; все частіше вони використовуються як дачний або гостьовий варіант.

2. Матраци з незалежним пружинним блоком «Pocket Spring» сьогодні найбільш популярні. У системі таких матраців кожна пружинка поміщена в спеціальний чохол і «працює» незалежно від інших. За всіма показниками «автономні » пружини набагато кращі пружин «в зв'язці». Перелічимо основні конструктивні переваги незалежного пружинного блоку:

- відсутність жорсткого з'єднання пружин, завдяки цьому навантаження розподіляється рівномірно по всій площі;

- пружини циліндричної форми; діаметр пружин менший, ніж у блоці «Bonnel», (до 3 см), а кількість витків - більша ( 6-9 ), внаслідок цього виключені коливання конструкції матраца, підвищена комфортність;

- кількість пружин - від 250 до 700 на 1 кв. м (звичайний блок незалежних пружин) і від 700 до 1200 на 1 кв. м ( мультипакет ) . Велика кількість пружин дозволяє забезпечити точковий розподіл навантаження на тіло, відповідно, підвищуються ортопедичні властивості матраца.

    Безпружинні матраци
    Незважаючи на те, що багато хто сьогодні вибирає матраци з незалежним блоком пружин, безпружинні матраци також мають велике число шанувальників. З технічної точки зору вони відрізняються від пружинних тим, що, як зрозуміло з назви, блоку пружин у них всередині немає, замість цього там знаходиться натуральний або штучний наповнювач (латекс, кокосова койра, поролон, кінський волос, морська трава та ін.) Безпружинний матрац також може бути комбінованим. В цьому випадку блоки з різних наповнювачів чергуються, надаючи виробу заданий ортопедичний ефект. Це правильний вибір для тих, кому потрібен жорсткий матрац або матрац середньої жорсткості (з більш м'яким верхнім шаром) . Тому, якщо Вас турбують болі в хребті, Вам, швидше за все, порекомендують купити ортопедичний матрац безпружинного блоку. Багато батьків також вважають за краще купувати безпружинний дитячий матрац, захищаючи дитину від можливих проблем з хребтом, який тільки тільки формується.

    У безпружинних моделей безліч переваг.
По-перше , на таких матрацах вага людини розподіляється по всій поверхні рівномірно, і завдяки цьому досягається додатковий комфорт.
По-друге, безпружинні матраци абсолютно безшумні (немає пружин, немає скрипу).
По-третє, вони відрізняються прекрасними ортопедичними властивостями. Безпружинні матраци гідно оцінять люди з різними особливостями будови тіла, покупці з найвищими вимогами до якості виробу.

    Запитання! Який матрац кращий - пружинний чи безпружинний не зовсім коректне. Головне, щоб матрац був якісним і відповідав Вашим індивідуальним вимогам, можливостям і відчуттям!